رئیس انجمن

پیام دبیر علمی

بنام خدا

شکر آن را که دگر بار رسیدی به بهار                                بیخ نیکی بنشان و ره تحقیق بجوی
روی جانان طلبی آینه را قابل ساز                                       ورنه هرگز گل و نسرین ندمد زآهن و روی

حافظ

با پیشرفت دانش و تکنیک های تشخیص و درمان سرطان و درگیر شدن هر چه بیشتر آحاد جامعه (و بـا کمال تأسف سنین جوانتر)، نیاز به تبادل آخرین یافته ها و تجربیات در وجوه مختلف اعم از ژنتیک، غربالگری، تشخیص و مرحله بندی دقیق، درمان های بروز و عوارض آنها، فشارهای گوناگون اقتصادی آنها
و … امری بسیار ضروری و حائز اهمیت می باشد.

لـذا  انجمن رادیوتـراپی انکولـوژی ایران به همراه سایر پزشکان و دست اندرکاران بهداشت و درمان کشور با تمام توان سعـی بر آن دارد تا با برگـزاری گـردهمایی درخور، زمینه این مهم را با دعوت از نخبگان شهیر رشته های مرتبط در چهارمین کنگره بین المللی کلینیکال انکولوژی (و چهاردهمین کنگره سالیانه کلینیکال انکولوژی)  فراهم آورد، باشد که حاصل آن، بهره مندی هر چه بیشتر همکاران از دستاوردهای علمی به‌روز و تبادل تجربیات برای درمان مؤثرتر بیماران سرطانی باشد. بر همین اساس مایه بسی مباهات است که در پی برگزاری موفق و پربار کنگره های گذشته، بتوانم بعنوان دبیر علمی این رویداد مهم میزبان  شما همکاران ارجمند و مهمانان گرانقدر از اقصی نقاط جهان و کشور عزیزم ایران باشم و به همه شما پیشاپیش خوشآمد بگویم، و اقامت خوبی را برایتان در تهران آرزو کنم.

در انتها از کلیه بزرگوارانی که در برگزاری این همایش به هر نحوی ما را یاری رسانده اند بسیار سپاسگزارم و  بر خود فرض میدانم که سپاس ویژه ای از هیات مدیره گرانقدر انجمن رادیوتراپی انکولوژی ایران، اعضا محترم کمیته های علمی و اجرایی کنگره و اساتید بزرگوار و همکاران عزیزم در دانشگاه علوم پزشکی شیراز و سایر دانشگاههای علوم پرشکی کشور داشته باشم.

دکتر منصور انصاری

دبیر علمی کنگره

اعضای کمیته علمی ( به ترتیب حروف الفبا):

دکتر فرشید اربابی

دکتر ساره حسینی

دکتر سید محمد حسینی

دکتر رهام سالک

دکتر محمد طاهری

دکتر  محمد رضا قوام نصیری

دکتر حسین فودازی

دکتر داریوش مسلمی

دکتر یاشا مخدومی

دکتر حمیدرضا میرزایی

دکتر حمید نصرالهی

دکتر سمین همتی

سرطان دومین علت مرگ در سطح جهان است و تقریباً 70 درصد مرگ های ناشی از سرطان در کشورهای با درآمد کم تا متوسط اتفاق می افتد. چشم انداز مراقبت از سرطان به سرعت در حال تحول است و سمینارهای انکولوژی نقش مهمی را در تعریف استاندارد های جدید درمانی و نیز تغییر نگرش ما در اداره بیماران مبتلا به سرطان ایفا می کنند. انجمن رادیوتراپی انکولوژی ایران سالانه چندین نشست و سمینار در حیطه انکولوژی برگزار می کند و کنگره بین المللی کلینیکال انکولوژی یکی از بزرگترین آنها در نوع خود و در منطقه کم نظیر است. چهارمین کنگره بین المللی کلینیکال انکولوژی و چهاردهمین کنگره سالانه کلینیکال انکولوژی ایران، که امسال در محل هتل المپیک تهران برگزار می شود، در صدد است تا مجرب ترین متخصصین بین المللی را برای ارائه یک رویکرد مولتی دیسیپلینری جامع و منطقه ای در اداره سرطان دور هم جمع کند.
من مشتاقانه منتظر شرکت فعال شما در این کنگره هستم و همینجا فرصت را مغتنم شمرده و از همه اعضای کمیته اجرایی که مشتاق و خستگی ناپذیر در تلاشند تا کنگره امسال با شکوه و مطابق با استانداردهای علمی روز دنیا برگزار شود، صمیمانه قدردانی می نمایم.

دکتر کامبیز نوین

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران

اعضای کمیته اجرایی( به ترتیب حروف الفبا):

دکتر فرشید اربابی

دکتر اسدالهی

دکتر محمد بابایی

دکتر مائه برهمن

دکتر شاهین ترجمان

دکتر هلاله خوشبخت

خانم گلناز زائری

خانم مهناز زائری

دکتر افشین سعدی پور

دکتر محدثه شاهین

دکتر حسین فودازی

دکتر مرضیه لشگری

دکتر یاشا مخدومی

دکتر مونا ملک زاده

دکتر شیوا مقدم

دکتر احمد مافی

دکتر افسانه مداح

دکتر شکوفه نوروزی

دکتر حمیدرضا هاشمی فرد

پیام دبیر اجرایی

چهارمین  کنگره بین المللی پرستاری کلینیکال انکولوژِی یکی از برجسته ترین و فاخرترین کنگره های علمی در زمینه پرستاری انکولوژِی ایران است. کنگره حاضر جایگاه و زمان مناسبی را برای پرستاران متخصص سرطان از سراسر ایران  فراهم می کند تا با همدیگر ملاقاتی مجدد داشته باشند و تجارب بی نظیر خود را در امر مراقبت از بیماران  به اشتراک بگذارند، بعلاوه با تغییرات جدید بالینی ایجاد شده در سیستم های مراقبتی بهداشتی درمانی، تحقیقات و نوآوری های اخیر در مراقبت از بیماران مبتلا به سرطان آشنا گردند. ضمنا کنگره پرستاری کلینیکال انکولوژِی زمینه را برای همکاری وتشریک مساعی در پژوهش، فعالیت های بالینی و آموزشی بین حرفه ای فراهم می کند.

با آرزوی دیدارمجدد همه همکاران علاقمند به مراقبت و حمایت از بیماران مبتلا به سرطان در چهارمین کنگره بین المللی پرستاری کلینیکال انکولوژی

دکتر ایلخانی

دبیر پرستاری

کنگره بین المللی کلینیکال انکولوژی ایران

پیام دبیر

پیام دبیر علمی سمینار رادیوبیولوژی بالینی 1398

به نام آن که جان را فکرت آموخت

سپاس خداوندی را که به عنایت او و با همت و همکاری صمیمانه هیات مدیره محترم انجمن کلینیکال انکولوژی، یکبار دیگر توفیق برگزاری همایشی دیگر در زمینه رادیوبیولوژی بالینی را یافته ایم تا در خدمت اساتید معزز و همکاران محترم و دانشجویان گرامی فعال در حوزه رادیوبیولوژی و کلینیکال انکولوژی کشور باشیم. هدف اصلی از برگزاری این همایش علمی همانند سایر همایش هایی که برگزار می شود به روز نمودن اطلاعات، تبادل دیدگاه ها و آشنایی با پیشرفت های جدید در حوزه رادیوبیولوژی و استفاده درست از یافته های تحقیقاتی در شرایط بالینی است. نقش رادیوبیولوژی در درمان، پیشگیری از اثرات مضر پرتوهای یونساز، پیگیری روند درمان و در بسیاری از موارد پیشگیری از بروز بیماری ها بر کسی پوشیده نیست. طی دهه های گذشته، توسعه و استفاده از روش ها و تکنولوژی زیست شناسی مولکولی و ژنتیک موجب شد تا به طور قابل توجهی آگاهی ما از پاسخ های سلولی سلول های تومور و سالم به تشعشع و نیز شیمی درمانی افزایش یابد. در نتیجه و بویژه با تاکید بر انکولوژی پرتوی مدرن، دیدگاه های مکانیزمی از پژوهش های رادیوبیولوژی مولکولی، ابزارهایی را برای توسعه راهکارهای درمان شخصی و هدف گیری مولکولی در انکولوژی پرتوی مدرن برای ارتقای پاسخ تومور و کاهش اثر بر بافت سالم را فراهم آورده و در آینده نیز فراهم خواهد کرد. به منظور ترجمه یافته های پژوهش های پایه به کاربرد بالینی، گفتمان مداوم بین محققان علوم پایه و متخصصان بالینی ضروری است. از این رو هدف این همایش آن است تا متخصصین از رشته های مختلف زیست شناسی سلولی مولکولی، ژنتیک، رادیوبیولوژی، انکولوژی، زیست شناسان تومور و متخصصین علوم پرتوی را گرد هم آورد تا آخرین دستاوردها در علوم پایه و بالینی تحقیقات سرطان را به بحث بگذارند. از اینرو در همایش در پیش رو مباحثی همچون حساسیت پرتوی ذاتی، رادیوژنومیک و پزشکی شخصی، سمیت پرتوی و روش های پیشگویی کننده، رادیوبیولوژی روش های نوین پرتودرمانی در کنار دیگر مباحث روز مرتبط با رادیوبیولوژی بالینی مطرح خواهد شد.  امید است این گردهمایی تاثیر به سزایی در توسعه یا بهینه سازی راهکارهای درمانی سرطان بویژه پرتودرمانی داشته باشد. از اینرو، امیدوارم این  همایش همانند همایش های برگزار شده ی پیشین موجباب نزدیکتر شدن بیش از پیش متخصصان بالینی و رادیوبیولوژی را در فضایی صمیمی فراهم آورد. اینجانب به عنوان دبیر علمی همایش، با افتخار از همه اساتید بزرگوار، همکاران ارجمند فعال در این عرصه مهم علمی و دانش آموختگان و دانشجویان عزیز رادیوبیولوژی و رزیدنت های محترم کلینیکال انکولوژی، کارشناسان محترم پرتودرمانی و علوم پرتوی دعوت می نمایم با ارایه نقطه نظرات و مشارکت فعال و حضور گرم خود ما را در انجام این مسئولیت مهم یاری نموده تا دستاوردهای ارزشمند علمی همایش  بتواند در ارتقاء کیفیت استفاده از پرتوهای یونساز در درمان و تشخیص موثر واقع شوند و تبادل اطلاعات در برنامه ریزی های سلامت کشور مورد استفاده قرار گیرد. امیدوارم با حضور گرم خویش موجب غنای علمی ابن همایش شده و با طرح مشکلات و دیدگاه های خود در پانل های مختلف، باعث هرچه پربارتر شدن بحث های علمی آن بشوید.

دکتر حسین مزدارانی

دبیر علمی سمینار رادیوبیولوژی بالینی

استاد دانشگاه تربیت مدرس

اعضای کمیته اجرائی

دبیر اجرایی :

آقای حسن نصرتی

کمیته اجرائی :

دکتر حسین مزدارانی

آقای حسن نصرتی

آقای محمدعلی پورعطار

اعضای کمیته علمی

دکتر بهروز علیزاده

دکتر پیام آزاده

دکتر فرزین مصطفی

دکتر حسین فودازی

دکتر محسن فروغی زاده مقدم

دکتر ابوالقاسم حائری

دکتر رامین جابری

دکتر صمیده خوئی

دکتر مازیار مهدوی

دکتر سید ربیع مهدوی

دکتر لطفعلی مهدی پور

دکتر پریناز مهناتی

دکتر محمد محمدی

دکتر سید محمد جواد مرتضوی

دکتر امین مصلح شیرازی

دکتر الناز نادری

دکتر حسنعلی ندائی

دکتر علی حسین صابری

دکتر مهدیه سلیمی

دکتر فرهاد سمیعی

دکتر علی منفرد شبستانی

 

خدمت اساتید، محققین، دانشجویان و دستیاران دانش رادیوتراپی- انکولوژی  کشور

با سلام و احترام فراوان

چهارمین کنگره بین المللی کلینیکال انکولوژی در تاریخ 29-27 آذرماه 1398 با حضور اساتید و محققین داخل و خارج کشور برگزار خواهد شد. مجموعه برنامه امسال مشتمل بر بخش های بالینی، فیزیک رادیوتراپی، رادیوبیولوژی و پرستاری می باشد. بخش فیزیک رادیوتراپی امسال برای اولین بار با همکاری انجمن فیزیک پزشکی ایران در سالن موازی طی سه روز در محورهای دوزیمتری بالینی، تضمین کیفیت در رادیوتراپی، رادیوتراپی پیشرفته، براکی تراپی، طراحی درمان، روش های اختصاصی شامل رادیوتراپی حین عمل (IORT) و هایپرترمیا و همچنین آموزش و یادگیری فیزیک رادیوتراپی هدف گزاری شده است.

فیزیک رادیوتراپی سهم و نقش عمده ای در فرآیند پرتودرمانی برعهده دارد و امروزه گستردگی تکنولوژی و محاسبات بسیار پیچیده دوز درمانی و توزیع دوز در بدن به اهمیت آن افزوده است. در تکنولوژی جدید به منظور بهینه سازی توزیع دوز از ابزار مدرن بهره گرفته میشود که به همان نسبت دزیمتری و اجرای برنامه کنترل کیفی آنرا پیچیده می سازد و برای رسیدن به نتایج درمانی مناسب بنحویکه حداقل عوارض درمانی همراه با افزایش پاسخ به درمان وجود داشته باشد نیازمند استفاده از روشهای دقیق اندازه گیری، محاسبه دوز و تضمین کیفیت آن میباشد لذا امید است که با حضور اساتید، محققین و دانشجویان عزیز در این همایش امکان تبادل اطلاعات و تجربیات و آشنایی با روش های مدرن پرتودرمانی بوجود آید. منتظر حضور گرم شما هستیم.

با آرزوی توفیق

دکتر سیدربیع مهدوی

دبیر علمی بخش فیزیک رادیوتراپی

چهارمین کنگره بین المللی کلینیکال انکولوژی ایران